Pěstování vína v Praze připomínají především místní názvy. Tím nejznámějším jsou Vinohrady a na mapě najdeme také Viničnou ulici nebo Vinný potok. Na území metropole ale stále můžeme najít činné vinice se skvělou produkcí. Jen na květnové akci Pražské vinice, která má za cíl zvýšit povědomí o pěstování révy, se jich prezentovalo celkem 15, včetně mladé vinice Albertov.

Vinice Albertov patří k těm nejnovějším

Před několika lety vyrostla na pomezí městských částí Vinohrady, Vyšehrad, Nové Město a Nusle zcela nová vinice Albertov. Zdejší podmínky se skalnatým podložím jsou vhodné pro odrůdy Rulandské modré a Ryzlink rýnský, které doplňuje i nově vyšlechtěný Fénix. Účastníci festivalu Pražské vinice 2022 zde mohli napočítat na 850 keřů vinné révy.

Albertov je také místem pro nájemní bydlení

Vinice je součástí komplexu Albertov Rental Apartments a nabízí pronájmy bytů od velikosti 1+kk po 4+kk. Byty jsou plně zařízené, jejich údržbu zajišťuje odborný personál a každý nájemník má k dispozici nejen parkovací místo, ale také služby recepce a řadu doplňkových služeb. V praxi to znamená, že si stačí vybrat ten pravý byt a s minimem vlastních věcí se nastěhovat. Nábytek na míru, kuchyňské spotřebiče, ale také televize a bezdrátové připojení k internetu – to vše už je v ceně. V areálu je prostor také pro odpočinek, například právě ve viničním altánku.

Dobrá adresa se zahradou a soukromou vinicí

Albertov Rental Apartments najdete v Praze 2 v lokalitě přímo pod Vyšehradem. Je výborně dostupný osobním autem, ale i městskou hromadnou dopravou. Leží v blízkosti zeleně a celá lokalita je protkána sítí cyklostezek. Jen v samotném areálu mají nájemníci k dispozici obchod, restauraci a rozlehlou zahradu, jejíž součástí je právě i menší soukromá vinice Albertov s romantickým altánem. Tento typ bydlení v Praze 2 slouží všem, co hledají dlouhodobý pronájem – studentům, mladým párům nebo i rodinám, které chtějí kvalitní obydlí bez nutnosti věnovat čas jeho údržbě. Navíc platí, že pokud se požadavky klientů v průběhu času změní, Albertov může i nadále zůstat jejich domovem, stačí například vyměnit menší byt za větší, a to za zachování všech výhod a bez nutnosti dělat jakékoliv kompromisy mezi kvalitou a cenou.