Atrakce zahrnuje tři sály. V prvním zabloudíte v nekonečném systému zrcadlových tunelů, abyste si uprostřed oddychli pohledem na trojrozměrné diorama. Plastické popředí zachycuje klíčovou scénu na Karlově mostě, kdy koncem třicetileté války Prahu obléhali Švédové, s pozadím ploché malby Hradčan. V posledním sále se ocitnete v síni smíchu, kde propadnete vlastním zkřiveným odrazům. Těžko budete chtít odejít.

Kde se bludiště na Petříně vzalo?

Kořeny bludiště sahají až do roku 1891, kdy vzniklo za účelem reprezentativního pavilonu Klubu českých turistů na Jubilejní zemské výstavě v Praze. Originální nápad získal předlohu v zrcadlovém bludišti ve vídeňském Prátru. Budova bludiště kopíruje gotický styl 19. století a zvenčí připomíná malý hrad. Původně přiléhala k Průmyslovému paláci na pražském Výstavišti, o dva roky později byla přesídlena na vrch Petřín vedle rozhledny.

Jak se dostat na Petřínskou rozhlednu a k bludišti?

Petřín je přístupný volně veřejnosti. Do sadů se dostanete pěšky z Pohořelce, kde se můžete zastavit u Strahovského kláštera a pokračovat procházkou po vrstevnici až k Petřínské rozhledně a bludišti. Z Anděla se nechte vyvézt autobusem na Strahov, odkud stačí projít skrz studentské koleje na vrchol Petřína. Vyšlápnout k rozhledně můžete také z Malé Strany, pohodlnější ale bude, když na Újezdě využijete lanovou dráhu až na vrch Petřín.