Velikonoce jsou nejenom křesťanským svátkem, ale také oslavou příchodu jara. Kouzlo zářivých barev, do nichž se příroda odívá, dokonale působí i v interiéru. Inspirujte se elegantní výzdobou, ve které hraje hlavní prim známý symbol Velikonoc – vajíčko.

Výzdoba pro šikovné ruce

Malované kraslice s provlečenou stuhou a mašlí, které visí na proutcích ve vázách, jsou osvědčená klasika. Neporušené skořápky vyfouknutých vajec, tzv. pouky, ale skýtají výborný materiál také pro barevné velikonoční řetězy, které zvýrazní jakoukoli polici nebo římsu.

Pokud vaše děti milují adventní kalendáře, zkuste vytvořit podobný i před Velikonocemi. K ruční výrobě potřebujete jen pár plastových vajíček a tvrdší desku jako podklad, kterou zavěsíte na stěnu. Každé vajíčko popište číslem dne a vložte do něj překvapení podle vlastní fantazie. Odpočet může začít!

Velikonoce v elegantním stylu

Skleněné vázy naplněné vyfouklými vejci jsou jednoduchou dekorací s o to větším efektem. Variace barev záleží na vašem vkusu. Jemné odstíny působí elegantně se stejnobarevnými jarními květy. Pestrá směs například žlutých, zelených a růžových vajec v průhledné sklenici oživí váš byt sama o sobě. Navíc můžete do váz zasunout mladé větvičky kočiček nebo kombinovat běžná vejce s kropenatými křepelčími.

Velikonoční dekorace z papíru

Krepový papír a tužší čtvrtka dělají hotové zázraky. Do dětského pokoje můžete společně s nejmenšími vytvořit řetězové dekorace vystřižených a vymalovaných vajíček. Papírem můžete zdobit také vejce různých velikostí ze speciální tvrzené pěny, která seženete v obchodech s dekorací a doplňky pro aranžování.

Nejprve pěnové vejce zabalíte do krepového papíru a na něj nanesete hustou vrstvu květin vystřižených ze čtvrtky – malá vajíčka se krásně vyjímají na víceramenných svícnech na stole. Obrovité ručně vyrobené vejce můžete posadit na květinový podstavec a umístit pod střechu na zahradu nebo ke vchodu do domu.

Velikonoční dekorace na dveře

Motiv vejce využijete také jako ozdobu dveří. Navíc si vystačíte jen s minimem materiálu. Z dostatečně tvrdé lepenkové krabice vyřízněte vejce požadované velikosti jako základ dekorace. Pro hezčí zaoblený tvar přelepte jeho hrany bílým filcem.

S pomocí horkého lepidla potáhněte kartónové vejce vybranou látkou. Jako poslední vrstvu použijte kontrastní tkaninu, kterou překryjte pouze spodní část vejce tak, aby vznikla těsná kapsa. Do ní vložte další zdobení, například jarní květiny nebo mladé větvičky. Záda papírového vejce opatřete poutkem pro snadné uchycení na dveře.

Foto – zdroj: Pixabay.com