Malá a milá. Tak popisují návštěvníci ZOOpark Zájezd. Zvířat je tu dostatek na obdivování, ale počtem tak akorát, aby vás výběhy neunavily, ani neomrzely. Panuje tu výborná skoro rodinná atmosféra a na zvířatech je to znát. Jako by se na návštěvníky těšila. Ráda se ukazují a mnohá lze i pohladit.

Spokojená zvířata, která chtějí hladit

Když zahlédnete ošetřovatele při práci, pochopíte – laskavé jednání se odráží na chování zvířat a jejich důvěře k lidem. ZOOpark založilo několik nadšenců v roce 1998 a v současnosti je zde k vidění přes 80 druhů domácích i exotických zvířat. Děti jsou tu hlavními návštěvníky a je na ně myšleno na každém kroku – mohou do výběhu ke kozám, krmit prasátka nebo se pomazlit s největším králíkem na světě.

Šest druhů lemurů a další

Areál je rozdělen na dvě části – v první s terárii a menšími zvířátky budete hlavně pozorovat, ve druhé, víc otevřené, s výběhy pro lamy, ovce, kozy, koně, velblouda a další, se můžete mezi některými zvířaty volně pohybovat. Obyvatel ZOOparku je nespočet a veškeré informace o nich popisují informační cedule opatřené QR kódy.

Nejblíž zvířatům, jak jen to je možné

Chloubou ZOOparku Zájezd jsou terária s chameleony a lemury – pokud je zastihnete při krmení, získáte jedinečný zážitek. ZOO mimo to nabízí prohlídky s průvodci, při kterých se dostanete ke zvířatům ještě blíž, než jste si představovali. Pak zjistíte, že lamy skutečně plivou a že když na vás plivne takový velbloud, kam se hrabe lama…

Kudy a kdy do ZOOparku Zájezd

ZOOpark leží jen kousek od Prahy, 10 kilometrů od Kladna a 15 kilometrů od Slaného, v obci Zájezd. Jezdí sem také autobus číslo 624. Prohlídka zabere dvě až tři hodiny. Otevřeno je denně od devíti do 18 hodin a za plné vstupné dáte 100 Kč.

Místní služby se každým rokem zlepšují a rozšiřují. Od loňska přibyly další dětské atrakce, výběhy, terária i nové druhy zvířat. Pro ty, kteří se do ZOO rádi vracejí, nabízí ZOOpark Zájezd permanentku na 10 vstupů platnou dva roky s čtvrtinovou slevou.

Parkování nedaleko ZOOparku je zdarma a k prvním výběhům vede příjemná procházka cca dva kilometry místní přírodou (vzniká zde také naučná stezka). Uvnitř areálu se nachází dětské hřiště a dva stánky s občerstvením, ale přijedete-li na oběd, využijte raději hostinec v místní vesnici. Jinak svačiny s sebou!