Skákání je nejenom zábavné, ale i zdraví prospěšné. Zlepšuje kondici a zpevňuje svalový aparát. Rozmach trampolínových center v Praze by proto neměly vítat pouze děti, ale i dospělí. Takové hopsání totiž skvěle působí na odbourávání stresu. A kde že si to zaskáčete nejlépe?

Spojit několik trampolín vedle sebe, táhnout je od stěny ke stěně a vytvořit skákací plochu o stovkách metrech čtverečních byl, jak se nyní ukazuje, geniální tah.

Pro naprosté začátečníky i profíky

Skákací arény se těší velké oblibě a k pohybu dokázaly přivést i lidi, kteří dosud vůbec nesportovali. Jelikož pružiny zmírňují náraz dopadu až o 80 procent, je skákání šetrné ke kostem a kloubům a vhodné i pro lidi s nadváhou. Váhový limit skokana bývá v centrech stanoven na 110 až 120 kilogramů. Skákání zlepšuje krevní oběh, snižuje cholesterol a celkově přispívá k dobré náladě.

Jste-li pokročilí, můžete zkoušet různé triky o stěny, akrobatické cviky nad pěnovými bazénky a trénovat nové dovednosti bez obavy z pádů. K dispozici jsou vám také profesionální trenéři stejně jako v běžných fitness centrech. S jejich pomocí se zdokonalíte o 100 procent.

S malými dětmi raději počkejte

Bezpečnostní pravidla bývají v trampolínových centrech velmi přísná a provozovatelé atrakcí vědí, proč. Děti do 110 centimetrů výšky jsou zde vítány, ovšem pouze mimo nejfrekventovanější hodiny, víkendy a svátky, kdy bývají trampolíny plně obsazené. Trampolíny si můžete s dostatečným předstihem rezervovat například na narozeninovou party, na které se děti vyřádí do sytosti.

JumpPark Praha

Mezi nejznámější skákací centra v Praze patří JumpPark Jarov. Kromě volného skákání na rozlehlých trampolínách zde můžete vyzkoušet atrakce jako trampolínový basketbal, 3D vybíjenou nebo skoky do jámy s molitanem, tzv. foam pit. Zajímavostí je interaktivní horolezecká stěna, na které se stanete hlavní postavou počítačové hry na rychlost a mrštnost v duchu „pochytejte všechny netopýry“ nebo „zachraňte Zemi před asteroidy“.

Perličky ve Zličíně

Stejný provozovatel nabízí skutečné trampolínové orgie také v aréně ve Zličíně. Z nespočtu atrakcí vypíchněme „bigairbag“, který skokanovi navozuje pocity stavu bez tíže, a další soutěžní prvky, které ocení především početnější skupiny kamarádů nebo rodiny s dětmi. Řada výzev připomíná úkoly ze známých televizních soutěží jako přetlačování soupeře s pěnovými válci na kladině nebo přelézání pohyblivých válců. A právě tady můžete rychle pochopit, že to opravdu není jednoduché – je to výzva! Možnost zahrát si stolní fotbálek – známou hospodskou hru – na skákacím hřišti a v roli jedné z postaviček – už je jen perličkou v celé hromadě zdejší zábavy.

HOP Arena v Čestlicích

V Čestlicích je příjemné, že mysleli i na nejmenší. Mají zde hopsaliště pro děti do šesti let i batoliště pro tříleté. Rodiče tak mohou nerušeně vyzkoušet dráhu ninja bojovníka a další z výzev místních trampolín. Není zde nutná rezervace, což se může občas projevit v nepříjemném počtu skákajících lidí. Naopak se štěstím je zde klid a návštěvník má atrakce téměř jen pro sebe. Mnoho recenzentů si tu chválí personál a vstřícné trenéry, cenově však vychází o pár desítek korun dráž než JumpPark.

Vstupenky do trampolínových center pro dospělého se pohybují kolem dvou set korun výš, ovšem často jsou k dispozici na slevových portálech. Pokud tedy nejste v návštěvě trampolínového centra nijak časově omezeni, určitě se vyplatí je zakoupit a dorazit ve všední den v dopoledních hodinách.