Ke svatebnímu dni patří zářivá výzdoba. Chcete své hosty ohromit? Vylaďte den D do sezónních barev, zahrňte místo činu květinami nebo odpalte balónkový ohňostroj! Možnosti svatebních dekorací – na obřad, hostinu i večírek – jsou nedozírné. Vybrali jsme pár tipů, které zajistí vaší svatbě nesmrtelnost.

Zapojte svatebčany

Vychutnejte si slavnostní jízdu vozidel jako velcí páni! Pro skvělou atmosféru při transportech nemusíte vymýšlet nic složitého. Svatebčany, kteří řídí, uvítejte balíčkem s bílou stuhou a vlizelínem a nechte je tvořit!

Stejným úkolem můžete zabavit i děti, které si zdobením aut ukrátí dlouhou chvíli. Nevěstin vůz, poslední v koloně, zvýrazní velké mašle z organzy, které připevníte zvenčí na madla dveří.

Svatby podle barev

Nevíte si rady s barvou, do které celý den zahalíte? Inspirujte se ročním obdobím, místem, které jste si pro svatbu vybrali, nebo květinami, na kterých trváte. Honosným svatbám sluší kombinace zlaté s něžnou růžovou či bílou, odvážné páry rády kombinují s prvky černé, tyrkysové a stříbrné. Červená je romantickou klasikou, zelená a žlutá vévodí svatbám v jarních měsících.

Květiny versus balónky

Pokud chystáte svatbu v rozkvetlé zahradě, jsou pro vás nákladné květinové dekorace zbytečné. Prostor pro obřad vyzdobte například romantickými pugéty z nafukovacích červených srdcí. Ale pozor, v tropických vedrech na přímém slunci balónky praskají. Po setmění se v exteriéru skvěle vyjímají lampionové řetězy nebo cestičky lemované svíčkami v barevných sklenicích.

Naopak při svatbě v interiéru na květinách nešetřete. Co na tom, že obřad trvá jen pár minut, svatební fotografie vám zůstanou po zbytek života. Chcete si připadat jako v pohádce? Vsaďte na špalír váz s květinami, který vás dovede až k obřadnímu stolku s elegantním dlouhým ubrusem.

Výzdoba svatební tabule

Na svatební hostině je důležitá perfektní organizace času a prostoru. Nachystaný zasedací pořádek je zvlášť při početné účasti nutností. Vyšperkované jmenovky strávníky pobaví a prolomí ledy při seznamování. Nezapomeňte na dětské stoličky, případně promyslete dostupnost sezení pro hůře pohyblivé hosty.

Výzdoba stolu obvykle patří ke službám restaurace. Na vás je, abyste si objednali konkrétní květiny a barvu prostírání. Svatební tabuli můžete zpestřit například plovoucími svíčkami, mašlemi z tylu kolem židlí nebo malým překvapením pro každého stolovníka (pamětní knoflík, kamínek ve tvaru srdce pro štěstí, zápich do květináčů na památku apod.).

Zábavné dekorace na party

Bujaré veselí na posvatebním večírku rozproudíte balónkovým ohňostrojem! Super balón naplněný téměř stovkou balónků můžete pověsit nad nic netušící stolovníky nebo nad taneční parket. Překvapivý déšť balónků poté odpálíte v pravý okamžik díky malé rozbušce. Tři, dva, jedna… Party začíná!

Skvělým tipem pro novomanžele je svatební památník. Mezi svatebčany dejte kolovat nepopsanou knihu, která se stane přímým záznamníkem svatebních událostí a blahopřání.

Foto – zdroj: Pixabay.com