16.02.2015

Pro solidní brýle do Optiky Žilka

Výhodou bydlení v areálu Albertov Rental Apartments je blízkost obchodů a služeb mnoha zaměření. Jedním z nich je i špičková optika Blahoslava Žilky. Designový interiér, výběr z předních kvalitních obrub i čoček, a hlavně přátelský a odborný personál dělají z obchodu místo, kam se klienti rádi vracejí.

Blahoslav Žilka si již od začátku 90. let, kdy otevřel v Jihlavě svou první optiku, vytyčil za cíl nabízet kvalitní služby i produkty. Lidé z dob socialismu byli zvyklí na optiky podobné rychlo-obrátkovým prodejnám, kde stáli ve frontě za pultem. Pult byl v optice pana Žilky záhy nahrazen stolem a židlemi, kde se klienti mohli v klidu usadit a své potřeby probrat s optikem odborníkem. Výběr nabízených obrub i skel se zaměřil na kvalitní a designovou světovou produkci. Později přibyla i pražská prodejna nejprve na Vinohradech a pak roku 2009 na Albertově.

V současnosti nabízí optika výběr obrub pěti renomovaných značek, a to dánské společnosti Ørgreen, německé firmy Mykita, francouzské klasiky Lafont, americké l.a.Eyeworks a švýcarské Götti. Obruby jsou vyráběny ručně a jejich výroba mnohdy trvá i několik týdnů. Brýlové čočky dodává výhradně Zeiss a jedná se o individualizované čočky, vyrobené přímo na míru. I ostatní měřící zařízení je od této společnosti. Jedinečným přístrojem je iProfiler, s kterým se můžete setkat jen v několika málo optikách v Česku a kterým se měří celkem 10 různých parametrů. Vše směřuje k tomu, aby vaše vidění s brýlemi bylo naprosto bezchybné.

K výběru obrub pan Žilka dodává, že neexistují univerzální obruby. Stejně jako se jinak oblečete, když jdete do práce, do divadla či sportovat, tak i obrub bychom měli mít několik. Sám doporučuje mít obruby čtyři. Jedny do práce, jedny elegantní, další pro volný čas a čtvrté brýle na sport.

Jak v módě, tak v designu brýlových obrub jsou trendy. Před pěti lety se znovu začaly objevovat retro brýle inspirované celým minulým stoletím. Lafont uvedl dokonce reediční sérii, v níž se vrací ke svým počátkům ve 20. letech. L.a.Eyeworks se nechal inspirovat pestrými barvami a tvary brýlí z 50. let. Co do tvarů, forem a designu je ale dnešní doba nebývale pestrá. Vše se nosí, malé i velké obruby, současné i retro modely, extravagantní i klasické. Hitem posledních let jsou dřevěné obruby, ale většina brýlí se stále vyrábí z kvalitních tvrdých plastů, rohoviny či titanu

„Lidé by se měli starat o oči stejně jako o zuby,“ doporučuje na závěr pan Žilka. Stejně tak jako k zubaři i k optikovi bychom měli chodit pravidelně na preventivní prohlídky. Vždyť kolem 90 % všech vjemů k nám přichází skrze zrak a je škoda přicházet o všechny krásné detaily, které nám svět nabízí.

Optik ŽilkaOptik Žilka

Optik Blahoslav Žilka ukazuje barevné brýle z kolekce l.a.Eyeworks a zkouší si klasický model Lafont.

Optika Žilka

Interiér Optiky Žilka v Praze Albertově.

Kolekce obrub l.a.Eyeworks.

Kolekce obrub l.a.Eyeworks.

Oční vyšetření.

Oční vyšetření.

Přístroj iProfiler společnosti Zeiss pro jedinečné vyšetření očí.

Přístroj iProfiler společnosti Zeiss pro jedinečné vyšetření očí.