Poslední únorový víkend odstartovala Matějská pouť – tradiční přehlídka stovky atrakcí a stánků, která na počátku jara láká tisíce Pražanů. Na jaké novinky se letos můžete těšit?

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích až do 22. dubna 2019. Novinkami jsou farmářské trhy s řemeslnými výrobky a tradičními potravinami, italská bobová dráha, adrenalinové atrakce z Nizozemska nebo střelnice na paintball.

Nové adrenalinové bomby

Pro otrlé návštěvníky si letošní Matějská pouť nachystala super šílené atrakce Top Scan a Techno Power. První jmenovaná má podobu hvězdy a s osazenstvem točí vysokou rychlostí ve všech směrech – po jejím absolvování budete ještě dlouho hledat pevnou zem pod nohama. Na Techno Power pak skuteční adrenalinoví borci zažijí přetížení 2G.

Tipy pro rodiče s dětmi

Kultovní horskou dráhu, kterou pamatují i dnešní rodiče a prarodiče, letos na Matějské pouti nenajdete. Po vypovězení smlouvy ji organizátoři nahradili třemi modernějšími bobovými dráhami a dětmi oblíbeným Super Mouse.

Kromě klasických kolotočů, lochnesek, autodromů a dalších si mohou děti nově zařádit na střelnici vyvedené ve stylu paintballu nebo se rozhlédnout po okolí ze dvou obrovských kol, která se točí až do výšky 28, respektive 33 metrů.

Děti, které milují animované filmy, si mohou alespoň na chvíli odpočinout od pouťového veselí na expozici studia Pixar, které na Výstavišti představuje skicy, kresby a modely z filmů jako Příběh hraček, Auta nebo Ratatouille.

Poprvé s farmářskými trhy

Prostory v dolní části areálu Výstaviště budou letos poprvé vyhrazené farmářským trhům, na které tu narazíte vždy od pátku do neděle a ve svátcích. Malí prodejci zde nabídnou domácí sýry, svíčky, svícny, náramky a další rukodělné výrobky ze své produkce.

Kdy a kudy na Matějskou?

Na pouť se pohodlně dostanete několika tramvajovými linkami ze stanice červeného metra Nádraží Holešovice. Auto lze zaparkovat u blízkého plaveckého bazénu. Pozor, v pondělí je pouť zavřená, což neplatí pouze ve svátky. V ostatní pracovní dny se otevírá od 14 do 21 hodin a vstupné je zdarma. O víkendech, svátcích a školních prázdninách ji můžete navštívit už od 10 hodin a zůstat až do 22 hodin, do areálu je nutné zakoupit vstupenku za 30 Kč (lze také v předprodeji na Ticketportal). Ceny atrakcí se pohybují v rozmezí 70 až 150 Kč.