Kam s dětmi v Praze, když už počasí nedovolí být venku moc dlouho? Dokonalý herní prostor pod střechou nabízí Národní zemědělské muzeum na Letné. V něm můžete strávit klidně celý den v pohybu i poutavé hře, aniž by si děti všimly, že se vlastně učí spoustu zajímavostí.

Výlety do lesa, k rybníku i do historie

Výlet do Národního zemědělského muzea vydá za všechny výlety světa – do lesa, k vodě, nechybí ani gastro zážitky a dětské hřiště. V jednom patře mohou děti rybařit, zkusit si pravý oblek porybného, zvážit se a porovnat s vahou ryb, v expozici s názvem Jede traktor, která se nachází nejníž v budově, mohou zase dovádět na odstrkovadlech, sedět v kabině traktoristy nebo bagrovat.

Pod jednou střechou je toho mnohem víc – čtyři patra různých hřišť a interaktivních prvků rozdělených do sekcí Zemědělství, Myslivost, Objevovna, Voda v krajině, Rybářství, Laboratoř ticha a dalších. Například v Gastronomii zjistíte nejenom, jak se dřív vařilo a jedlo, ale narazíte tu na perníkovou chaloupku, můžete „jako“ nakupovat, vážit zboží a markovat jej na kase, hrát kvízové hry na interaktivní obrazovce, zkoušet hádat suroviny podle hmatu a čichu nebo si „jen“ modelovat.

Výtahem až na střechu

Když už budete v Národním zemědělském muzeu, nenechte si ujít krásné výhledy z jeho střechy! V rámci jedné vstupenky se můžete pohybovat po všech patrech budovy muzea a zhlédnout všechny expozice. Za hezkého počasí nebo při večerním šeru však stojí za to i venkovní prostor na střeše. Otevřou se vám výhledy nejen na přilehlé okolí a čilý dopravní ruch u tunelu přímo pod vámi bude bavit především malé kluky (zaujatí jsou ale i ti velcí).

Škoda jen, že střecha není osazena žádnými lavičkami, takže dlouho se nezdržíte. Každý čtvrtek do konce října 2019 je možné zde navštívit expozici Život – zahrada výhledů i v čase 17.30–21.30 hodin.

Kudy k Národnímu zemědělskému muzeu

Budova muzea stojí na kraji Letenských sadů v Praze 7. Nejlépe se sem dostanete od tramvajové zastávky Letenské náměstí ulicí Ovenecká nebo Nad Štolou. Hlavní vchod do muzea je na straně parku, takže pokud půjdete od tramvaje, budovu musíte obejít ulicí Muzejní. Na plácku mezi muzeem a letenskou plání můžete také zaparkovat.

Národní zemědělské muzeum je otevřeno celoročně od 9 do 17 hodin. Plné vstupné činí 150 Kč. Děti až do 18 let a senioři mají vstup zdarma. Muzeum pořádá komentované prohlídky a lektorské programy.