Originální rande, odpoledne s kamarády nebo nostalgie pro dříve narozené? Venkovní ledové kluziště na Letenské pláni nadchne všechny generace i úrovně bruslařů. Důležité je hlavně se bavit!

Tip na výlet: na kluziště i po okolí

Unikátní ledová plocha je pro všechny zájemce otevřena od 1. prosince do 18. února zdarma! Od devíti hodin ráno do devíti večer. Kluziště s rozměry 20 krát 40 metrů se pyšní titulem největší v Praze a bez problémů pojme desítky sportovců. Kluziště funguje, i když nemrzne, teploty by však neměly přesáhnout 15 stupňů Celsia.

Součástí bruslařského areálu je vytápěná převlékárna, půjčovna bruslí a helem a sociální zařízení. Samozřejmostí jsou také stánky s občerstvením a stoly s lavicemi v bezprostřední blízkosti kluziště. Za tmy je plocha příjemně osvětlena a stejně jako ve dne si zde mohou návštěvníci vychutnat dokonalou kulisu panoramatu Pražského hradu.

Zábava klidně na celé odpoledne i večer

Celé tři měsíce provozu nabízí kluziště na Letné doprovodný program na přilehlém pódiu. V adventním čase zaměřený především na Mikulášskou nadílku, koledy a vánoční trhy. Konají se zde pravidelné turnaje v hokeji a dalších ledních sportech pro děti, nechybí ani různé slalomy, hry a opičí dráhy, které možná pobaví i dospělé. Malé děti zde můžete svěřit do péče profesionální bruslařské školičky a užít si volný čas podle svého.

Pokud vás bruslení po nějaké době omrzí, můžete se s dětmi přesunout na nedaleké hřiště v Letenských sadech. Zajít se zahřát do restaurace Výletná o kus dál směrem k Letenskému zámečku nebo se jít jen tak projít parkem na krásná vyhlídková místa s panoramatem Prahy.

Kudy ke kluziště na Letné?

Kluziště se nachází naproti fotbalovému stadionu Sparty, vedle ulice Milady Horákové. Na zastávku Sparta se dostanete tramvajemi buď ze stanice Hradčanská (zelená linka metra A), nebo naopak ze směru od Vltavské (červená linka metra C).