Dívčí pokoj je nedotknutelná pevnost plná pokladů. Zde se sní o životě na zámku a budoucnosti nevěsty. Jak vytvořit místo plné holčičích fantazií a zachovat funkčnost dětského a následně studentského pokoje? Řiďte se přáními své dcery. Společně se můžete inspirovat v naší fotogalerii plné super nápadů!

Pokoj s variabilní tváří

Ideální je bílý nábytek. Vkus malých dam se s přibývajícím věkem rychle mění a neutrální bílou můžete kdykoli vyšperkovat novými doplňky. Pomocí stylových závěsů, koberce, přehozu přes postel či polštářků předěláte bezbolestně a rychle celý ráz pokoje, vždy podle momentálního cítění rostoucí slečny.

Čarujte se samolepkami

Stejnou službu vám prokážou také samolepící dekorace na stěnu nebo nábytek. Která holčička by odmítla spát uprostřed rozkvetlé louky, hejna motýlů nebo hned vedle svých oblíbených zvířátek? Až bude chtít, sama si je později sundá a nahradí plakáty svých hudebních idolů.

Skutečně růžová?

Pokud se rozhodnete pro praktický bílý nábytek, bude se dokonale vyjímat u barevné stěny. Děti nesnášejí fádnost a veselé barvy do dívčího pokoje prostě patří. Nenechte se svazovat ryze holčičí růžovou nebo fialovou. Výběr je přeci mnohem pestřejší! Schválně své holčičce předložte více návrhů a doplňte je obrázky vymalovaných pokojů. Třeba skončí u odstínu růžové, třeba ne. Za pár let bude zase vše jinak.

Kromě jemně růžové dívky upřednostňují kombinace s barvou lila nebo bledě modrou. Oblíbená je také oranžová, která hezky ladí s tmavě hnědým, zeleným nebo výrazně tyrkysovým nábytkem.

Vymalujte jen dvě stěny

Syté barvy raději nepoužívejte na všechny stěny. Pokoj pak působí zbytečně stísněným dojmem. Bohatě stačí, když přemalujete jednu až dvě zdi a zbytek necháte neutrálně bílý. Barvy dívčí pokoj krásně oživí, zatímco bílá uchová příjemný pocit jemnosti a elegance.

Komoda nebo skříň?

Úložný prostor je v dívčím pokoji zásadní. Od batolecího věku, kdy se děti obklopují hračkami, až po pubertu, kdy místnost donekonečna střídá podoby studovny, šatny a módního mola. Předškolním holčičkám možná stačí komody a police, do budoucna ale určitě počítejte s velkou šatní skříní a podlouhlým zrcadlem.

Čím víc zásuvek, tím líp

Členěné police s přihrádkami šikovně poslouží jak na hračky, tak později jako knihovna. Nezapomeňte také pokojík vybavit mnoha ozdobnými boxy, krabicemi a truhličkami. Malé slečny v nich rády ukrývají své cenné poklady a navíc jsou vhodným pomocníkem všech pořádkumilovných mladých dam.

Pelíšek pro pocit bezpečí

Místo na spaní je nejdůležitější částí každého pokojíku. Pro holčičky často znamená útočiště, kde mají klid a soukromí. Rády se zde schovávají a noří do měkkých peřin, polštářů a hald plyšáků. Posteli, která je umístěna v prostoru pokoje a ke zdi přiléhá pouze čelem, sluší nebesa nebo méně okázalý závoj. Trendem je pohovka vtisknutá do skříňové sestavy, která ji obklopuje ze tří stran. Nerušený spánek bude zaručen!

Foto – zdroj: Pixabay.com