Přiznejme si, zima ve městě je někdy otrava. Jak pro dospělé, tak především pro děti. Zajímavý program na pololetní prázdniny od 1. do 3. února nabízí ve spolupráci s významnými metropolitními institucemi projekt Ledová Praha. Ideální příležitost zatočit s nudou a prozkoumat historii metropole v místních muzeích nebo díky geocachingu!

Co je a kde se vzala Ledová Praha?

Akce není žádným nováčkem, letos se koná už 19. ročník Ledové Prahy. Zúčastnit se mohou rodiny s dětmi, školní třídy, kluby a jiná dětská společenství. Cílem Ledové Prahy je přiblížit nejmladším generacím historii a současnost české metropole, představit dětem pražské krásy naživo, nejen na obrázcích nebo z vyprávění.

Ledová karta: klíč k pražským pokladům

Pilířem celého projektu je Ledová karta, která slouží jako průkaz a „vstupenka“ do většiny pražských muzeí a dalších zajímavých podniků určených dětem. Po jejím předložení u pokladny má její držitel vstup zdarma nebo s výraznou slevou. Kartou se může prokazovat i dospělý doprovod dětí. Čtyřčlenná rodina by tedy pro uplatnění stoprocentní slevy měla vlastnit čtyři Ledové karty.

Kde sehnat Ledovou kartu?

Ledovou kartu si bohužel nelze stáhnout on-line. V době od 28. ledna do 1. února je nutné si ji osobně vyzvednout na adrese organizátora: Pionýr, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1 (roh Jeruzalémské a Jindřišské ulice). Recepce v přízemí budovy je otevřena od 9.00 do 17.00. Ledové karty jsou k dostání zdarma!

Program Ledové Prahy

Do akce Ledová Praha je zapojeno nespočet zajímavých míst, muzeí a pamětihodností. Zdarma se pro držitele Ledové karty otevřou dveře všech budov Národního muzea, Muzeum Policie ČR, Síň slávy českého fotbalu nebo populární Galerie Rohlík v České televizi. Dětské návštěvníky zdarma uvítá Židovské muzeu, Národní zemědělské muzeum, Poštovní muzeum, Botanická zahrada v Praze 2, Muzeum Karlova mostu a Ledovou kartu děti uplatní také na prohlídku Pražského hradu (okruh B). Výrazné slevy na vstupném pak nabízí Staroměstská radnice, Galerie GOAP, Strahovský klášter, Muzeum Karla Zemana, Loreta a další. Více se dozvíte na webu projektu Ledová Praha.