V minulém století byly toaletní stolky součástí pokoje každé lépe postavené ženy. Dnes už se z většiny domovů podobné kusy nábytku vytratily, což je škoda. Interiéru ložnice či dívčího pokoje dodávají osobitý šmrnc a každá žena si svůj zkrášlovací koutek zaslouží.

Ryze ženský prostor

Určitě znáte scény z historických filmů, kdy se šlechtična v klidu a nerušeně upravuje ve svém zkrášlovacím koutku. Přepadá vás závist, když si vybavíte ranní boje o koupelnu se zbytkem rodiny? Pokud už vás nebaví své šminky věčně hledat všude po koupelně, líčit se v autě, kanceláři nebo jinde, zařiďte si svůj vlastní „beauty prostor“ přímo v ložnici. Bude patřit jen vám a vašim kosmetickým a kadeřnickým rituálům.

Vystačíte si i s komodou

Svoji zkrášlovací zónu si můžete vykouzlit i z komody, na kterou umístíte zrcadlo a zásuvky naplníte přípravky a vybavením pro své ranní a večerní rituály. Je to lepší než se upravovat vstoje v koupelně u zrcadla nad umyvadlem, ale stejně to pořád není ono. Udělejte si radost svým vlastním toaletním stolkem se vším všudy. Ideální umístění je v ložnici u okna nebo u stěny kolmé k oknu, kde máte dostatek denního světla a zároveň vás tolik neoslňuje.

Osvětlení, design a zrcadla

Pokud zvolíte typ toaletního stolku bez zrcadla, můžete ho využít i jako menší pracovní stůl. Nejžádanější jsou ale stále ty zrcadlové. Dokonalý zkrášlovací koutek získáte kombinací toaletního stolku s taburetem a osvětleným zrcadlem, takový se nemusíte bát umístit i do tmavší části pokoje. Umělé osvětlení budete potřebovat určitě při večerních úpravách, proto počítejte také s blízkostí elektrické zásuvky. Existují masivní rohové i úzké stolky, které nezaberou mnoho místa, designově jednoduché s minimem zásuvek, i bohatě zdobené a v antickém stylu.

Konečně je kam dát šminky a šperky!

Většina žen se kromě líčení také ráda zdobí, proto vyhledává toaletní stolek s co největším počtem různých šuplíků, věšáků, držáků a podobných organizérů na kosmetiku, parfémy a šperky. Úložný prostor je u toaletních stolků zásadní. Řiďte se ale také možnostmi své ložnice, v jakém stylu je zařízená a kolik prostoru na svůj koutek máte. Správně vybraný toaletní stolek pak dokáže neuvěřitelně doladit celý pokoj. A co víc: každý den začnete v klidu, bez stresu a s jistotou, že vám to sluší.