Už jste slyšeli o indoor surfingu? Jeho obliba prudce roste a je jasné proč – zábavu a potěšení z pláže přenesl do městských arén. Slastný pocit jízdy na vlně si díky modernímu simulátoru může užít kdokoli od šesti do 99 let, třeba v pražských Letňanech.

Surfing jako na Havaji

Tahle zábava nadchne úplné začátečníky i pokročilé sportovce. Skvěle navodí pocity z klasického surfingu a co se týče triků na vlně, dovolí ještě mnohem víc. Indoor surfing nabízí ojedinělý zážitek za každého počasí – zábavu pro rodiny i skupiny přátel. Jako adrenalinový sport se soutěžemi a exhibicemi, v nichž surfaři předvádějí odvážná salta, flipy a další triky, se těší narůstající celosvětové oblibě.

Party 21. století? Koktejly, hudba a surfing!

První umělá vlna pro veřejnost byla zbudována v Texasu v roce 1991 a od té doby jich ve světových metropolích vyrostly stovky. Jednou surf arenou se pyšní také Praha – multifunkční prostor se simulátorem indoor surfingu, hudebním klubem, kavárnou a venkovní terasou je splněným snem mnoha firemních i soukromých večírků.

Ještě víc triků než v moři

Samotný simulátor indoor surfingu je speciálně tvarovaný bazén jakoby skopce, kde je po měkčím podkladu neustále hnán silný proud vody sjízdný na surfařském prkně. Každý příchozí nejprve absolvuje instruktáž, jak se na simulátoru chovat, a poté už nic nebrání řádění na vlnách, podle času rezervace od několika minut až po hodiny. Nejjednodušší je začít jízdami po břiše, postupně zkoušet klek a nakonec stoj a další triky jako zatáčky, skoky, podjezdy a další manévry, ke kterým vlny svádí.

Zážitkový den v Surf Areně

Zážitek v letňanské Surf Areně můžete pořídit pro sebe nebo jako dárek, pro jednotlivce i skupiny, od 590 korun. Poukaz platí celý rok a vždy je nutná rezervace v on-line kalendáři na webu provozovatele. Ten také nabízí různé sezónní akce a slevy, které se vyplatí sledovat, organizuje dětský klub i letní příměstský tábor. Konají se zde také soutěže v indoor surfingu. Jako divák můžete přijít kdykoli a posedět v místní restauraci, kavárně a baru.

K Surf Areně v Praze 9 se pohodlně dostanete MHD, autobusem ze stanice metra Letňany do zastávky Tupolevova. Neopren a prkno na ježdění je v ceně vstupenky, dále je vhodně sbalit si vlastní ručník, plavky a hygienické prostředky, jako byste šli do bazénu. Po každé lekci je možné odnést si na vlastním nebo zakoupeném flash disku nahrávku jízd na památku.