Udělejte si celodenní výlet do Pražské zoologické zahrady, čtvrté nejlepší ZOO na světě!

Pražská ZOO, která se svým návštěvníkům otevřela poprvé v roce 1931, se nachází v Pražské Tróji a je pohodlně dostupná jak městkou hromadnou dopravou, tak autem a dokonce i parníkem.

Na celkové ploše 58 ha se nachází více než 150 expozic ve 12 pavilonech. Počet zvířat přesahuje 4.700 a naleznete zde kromě savců, ptáků, plazů, obojživelníků a bezobratlých také ryby a jednu parybu.

Denně zkonzumují zvířata přibližně 600 kg hovězího masa, 1.900 kg sena a více než 670 kg ovoce a zeleniny.

Jedním z hlavních cílů zoologické zahrady je ochrana přírody. Ta spočívá v ochraně jednotlivých živočišných druhů i celých ekosystémů. Zoologická zahrada nejen že odchovává ohrožené druhy zvířat, ale také je chrání v místě jejich přirozeného výskytu. Některá zvířata, která se v ZOO Praha odchovají, se vracejí zpátky do volné přírody. Další záslužnou činností zoologické zahrady je vzdělávací a osvětová činnost.

Zoologická zahrada v Praze je otevřena každý den v roce a svým návštěvníkům nabízí mimo jiné i průvodcovské služby. Zkušený průvodce vám odpoví na všechny vaše dotazy a poodhalí vám i soukromí zvířat, jejich zvyky a nálady. Zjistíte tak, co má které zvíře nejraději, jaké mají zvířata mezi sebou vztahy i proč má tygr pruhy.

Návštěva ZOO Praha je výjimečný zážitek, který si budete chtít zopakovat.