Jak nejlépe začít podzim? Přeci dýňovými slavnostmi, tolik dýní jako v Botanické zahradě v Troji jste pohromadě ještě neviděli! O široké škále odstínů oranžové, zelené a hnědé ani nemluvě. Barevně nejpestřejší část roku je tu!

Pro energii i inspiraci

Rozkvetlé květiny v Botanické zahradě Praha sice už příliš nepotkáte, zato stromy a keře vám vše vynahradí. Tolik barev, kolik podzimní listí nabízí! A v trojské zahradě se jeho kouzlo rozhodli ještě víc podtrhnout. Seznámíte se zde s mnoha druhy dýní, všech barev i tvarů, které dekorují kouty a cesty zahrady, společně s dalšími sezónními rostlinami, například s šípky.

Dýně v poslední době nalezly své využití v českých domácnostech jako slušivá podzimní dekorace. Zde, v Botanické zahradě tak můžete při procházce rozjímat, načerpat energii, ale také inspiraci k vlastní výzdobě interiéru.

Podzimní akce v Botanické zahradě

Kromě toho si Botanická zahrada v tento čas připravila akci Slamák fest s podtitulem Zažij venkov v Praze! V sobotu 5. října se tu rozprostřou stánky s různými pochutinami a v plánu je bohatý program pro děti. Vstupné je o trochu vyšší než denní vstupenka, ale zahrnuje veškeré venkovní expozice a tak lze na Slamák festu strávit příjemně v přírodě celý den.

Víkend 19.-20. října pak bude zasvěcen dlabání dýní. Poslední říjnový den se v Botanické zahradě v Troji uskuteční Halloween, opět s tradičním dlabáním dýní a posezením u ohně. Děti se zde budou moci od 15 hodin do setmění pobavit při různých soutěžních hrách, po šesté pak vyrazí večerní průvod s rozsvícenými dýněmi.

Jak se dostat do trojské Botanické zahrady

Do Botanické zahrady, která sousedí s pražskou ZOO, se můžete vydat autem a parkovat na přilehlých parkovištích obou zahrad, pěšky, například procházkou přes park Stromovka, autobusem, který jezdí z Nádraží Holešovice nebo Kobylisy (oboje metro C), parníkem nebo přívozem, který spojuje Podbabu a Podhoří.

Venkovní expozice Botanické zahrady v Troji jsou otevřeny denně od 9 do 19 hodin, v zimní sezoně, která probíhá od listopadu do února, pak pouze do 16 hodin. Plné vstupné činí 100 Kč, pokud chcete nahlédnout i do tropického skleníku Fata Morgana, je to 150 Kč. Rozloha zahrady je bezmála 30 ha, s mapkou staženou do mobilu se tak budete orientovat mnohem lépe.

Praktické informace pro rodiče a pejskaře

Botanická zahrada v Troji je velmi otevřená dětským návštěvníkům, seniorům, lidem s handicapem a pejskařům. Na bezbariérovém WC je k dispozici přebalovací pult, ve stánku s občerstvením je možné ohřát příkrmy, při procházce si s dětmi můžete zahrát hru Hledej 14 nej!, která je k mání na pokladně, a tamtéž jsou v případě nehody k dispozici lékárničky se základním vybavením. Vždy je ale třeba děti hlídat, aby neničily expozici, případně neochutnávaly jedovaté exponáty… Pro pejsky jsou k dispozici pítka a koše se sáčky na výkaly, vstup mají povolený s vlastní vstupenkou a pouze na vodítku.