V Muzeu smyslů nebudete jen přihlížet, stanete se součástí bláznivé expozice. Nedivte se, když budete chvíli chodit po stropě, vyměníte si obličej s jiným návštěvníkem nebo náhle vyrostete. Optické iluze a smršť vjemů přesvědčí i ty největší netykavky, jak hluboké a fantaskní může naše vnímání být. Focení povoleno!

Motto: váš pohled na svět se změní

V samotném srdci Prahy nabízí Muzeum smyslů přes 50 interaktivních atrakcí, od kompletně zkreslených místností po zábavné instalace. Užijí si zde děti i nedůvěřiví dospělí, jak hlásají tvůrci expozice, váš pohled na svět se po návštěvě Muzea smyslů změní. Naučíte se plno nového, pocítíte dojmy, které jste neznali, a poznáte kouzla, která jste nechápali.

Více smyslů, více vnímání

Pět základních smyslů je jen začátek. Cílem expozice v Muzeu smyslů Praha je probudit v návštěvnících mnohem víc! Prý je definováno nejméně devět smyslů a odborníci často pracují až s jednadvaceti smysly. Jak náš mozek přijímá a interpretuje vše, co se nám děje? Můžeme věřit na instinkt nebo intuici, což bývá označení téhož: jsou to především naše smysly a jejich kombinace, které nám nejvíc napovídají.

Pozor! Nic není, jak se zdá

Chcete-li poznat, jak snadno se vaše smysly dají ošálit, je muzeum ideální volbou. Slabé povahy může drsné zjištění rozhodit, jiní se těší z poučení. Dokonce ani na toaletách, které jsou vybaveny v duchu Muzea smyslů, si neodpočinete. Celá expozice vám zabere desítky minut až dvě hodiny, je dokonale uzpůsobena zahraničním návštěvníkům a užijí si ji i malé děti od zhruba pěti let.

Jak se dostat k Muzeu smyslů?

Muzeum smyslů Praha sídlí v Jindřišské ulici, na půl cesty mezi Hlavním nádražím (také stanice metra linky C) a Václavským náměstím. Nejbližší stanice metra je Můstek na zelené lince A, tramvají se můžete svézt na zastávku Jindřišská. Muzeum smyslů je od obou vzdáleno jen pár minut chůze. Otevřeno má od pondělí do neděle od 9 do 21 hodin, ale o víkendech bývá o atrakce velký zájem, proto je lepší zvolit návštěvu ve všední den.

Cena vstupenek odpovídá prožitku – dospělí zaplatí za jednorázové vstupné 290 Kč, děti od pěti do patnácti let 170 Kč a rodiny 690 Kč. Pro početnější skupiny od deseti osob je možné vyjednat speciální podmínky návštěvy. V Muzeu smyslů naleznete také občerstvení a dárkový obchod s hrami a hlavolamy.